Newsletter od ekspertów
dla profesjonalistów

Więcej, bardziej, lepiej. Witajcie w nowym roku!

Wartościowy content - trend, który nigdy się nie zmienia

Niełatwo wypromować produkt, gdy po jednej stronie są ograniczające przepisy prawne, po drugiej - bardzo wymagający odbiorca. Wie o tym każdy, kto miał do czynienia z promocją leków.


Scenariusze reklamy leków - przynajmniej w ich głównym zarysie - pisze ustawodawca. Dotyczy to zarówno leków wydawanych na receptę, jak i dostępnych bez niej. Prawo na niewiele pozwala, znacznie częściej za to zakazuje różnych działań. Zabroniona jest chociażby publiczna reklama leków Rx czy korzystanie z opinii autorytetów z dziedziny medycyny i farmacji we wszystkich rodzajach reklamy leków OTC.

Dostosowanie przekazu marketingowego do rygorystycznych przepisów to jednak dopiero połowa sukcesu. Niemniej surowy jest jego adresat, czyli lekarz. Łatwo go zniechęcić, bo z reguły ma bardzo mało czasu, a przede wszystkim - jest wyczulony na każdy przejaw braku rzetelności. Jest profesjonalistą i oczekuje, by tak go traktowano.

Działania promocyjne przenoszą się do Internetu, a dominującą ich formą staje się content marketing. To nie tylko reakcja na rygorystyczne przepisy, ale także odpowiedź na oczekiwania lekarzy, którzy powszechnie korzystają z Internetu i szukają tam przydatnych zawodowo informacji.
Stworzenie contentu, który lekarze uznają za wartościowy, jest jednak sporym wyzwaniem. Jakie wymogi musi zatem spełniać, aby wzbudził zainteresowanie, przyciągnął uwagę i skłonił do powrotu na konkretną stronę czy do wybranego narzędzia?

Wartościowy content adresowany do lekarzy to przekaz, który jest:

  • zgodny z przepisami,
  • aktualny,
  • merytoryczny,
  • rzetelny,
  • związany stricte z ich specjalizacją.


To czyni go wiarygodnym i pomocnym w wykonywaniu codziennych obowiązków, a warto podkreślić, że lekarze cenią to, co ułatwia pracę i sprzyja oszczędności ich czasu. O wysokiej jakości przekazu decydują także jego staranność i atrakcyjność wizualna.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą LekSeek Polska w zakresie content marketingu medycznego.
W naszym portfolio znajduje się kilka branżowych serwisów internetowych, m.in. Apptekarz.pl, Pielęgniarkom.pl, Receptariusz.pl, Lek Seniora.pl. Serwisy stanowią nie tylko bogate źródło informacji, ale także bazę profesjonalnych narzędzi pracy.
Dostęp do narzędzi dają również lekarzom aplikacje mobilne, które są jedną ze specjalizacji LekSeek Polska. Wśród nich warto zwrócić uwagę na serię Apptekarz.pl, którą tworzą trzy aplikacje: Baza Leków, Interakcje oraz Receptury. Dzięki aplikacjom lekarze mogą w łatwy i szybki sposób korzystać z narzędzi, powszechnie stosowanych w codziennej praktyce.
Nasze produkty są doskonałym nośnikiem przekazu promocyjnego. Zamieszczona w nich reklama jest dyskretna, stanowi bowiem część narzędzia pracy lekarzy. Z tego też powodu jest przez nich pozytywnie oceniana.
Proponujemy jednak nie tylko reklamę w naszych serwisach czy aplikacjach. Możemy również zaprojektować tego typu narzędzia na życzenie klienta. Zajmujemy się również copywritingiem medycznym. Współpracujemy z ekspertami, m.in. lekarzami różnych specjalizacji, którzy wspierają nas w tworzeniu fachowych artykułów, podobnie jak i serwisów oraz aplikacji. Wykres kołowy przedstawiający ofertę LekSeekW następnym numerze: Reklama leków OTC

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży multichannel w swojej firmie? Z LekSeek nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.

  • Projektowanie
  • Programowanie
  • Wdrażanie
  • Utrzymanie
SPRAWDŹ OFERTĘ
Zły content? Nie, dziękuję! Na kiepską jakość nie ma tu miejsca

Zły content? Nie, dziękuję! Na kiepską jakość nie ma tu miejsca

Kopiuj, wklej, dubluj. Takie praktyki w tworzeniu tekstów na strony www stają się codziennością. Utarło się przecież, że „tego nikt nie czyta”. Czy to, co zamieszczamy na stronie, naprawdę nie ma znaczenia?

CZYTAJ
Aplikacja, która uratuje Twoje serce

Aplikacja, która uratuje Twoje serce

Wystarczy zainstalować ją na tablecie lub w telefonie i można o niej zapomnieć. Aplikacja sama zrobi to, co do niej należy, czyli wykryje migotanie przedsionków.

CZYTAJ
Szukasz oszczędności? Zadbaj o strategię

Szukasz oszczędności? Zadbaj o strategię

W tym przypadku mowa o strategii w dziedzinie content marketingu. Wystarczy 6 kroków, aby ją zbudować. To fundament, o który warto zadbać.

CZYTAJ