Newsletter od ekspertów
dla profesjonalistów

Marketing leków OTC - sprawdź, co możemy Ci zaproponować

Marketing leków OTC - sprawdź, co możemy Ci zaproponować

Internet jest popularnym i - co ważniejsze - skutecznym kanałem reklamowym dla grupy leków OTC. Pod tym względem oferta LekSeek Polska jest wyjątkowo atrakcyjna, w bogatym portfolio firmy znajdują się produkty adresowane zarówno do lekarzy, jak i do pacjentów.

Przekaz do lekarzy


Tym, co daje nam przewagę nad konkurencją, jest bez wątpienia zasięg reklamowy: w bazie LekSeek znajduje się obecnie 86 tys. lekarzy. Baza systematycznie powiększa się, ale wielkość to nie jedyny jej atut. Dzięki temu, że LekSeek utrzymuje z lekarzami stały kontakt, baza jest na bieżąco aktualizowana. Daje to gwarancję skutecznego dotarcia do odbiorcy z komunikatem reklamowym.

Proponowane przez nas w tym obszarze kanały reklamowe to m.in. serwisy www. Jednym z najczęściej odwiedzanych przez lekarzy portali (150 tys. użytkowników, ponad 1 200 000 odsłon co miesiąc) LekSeek jest Wielka Baza ChPL (www.chpl.com.pl). Serwis został doceniony przez środowisko medyczne ze względu na swoją wyczerpującą i rzetelną zawartość. W bazie znajduje się ponad 8200 oryginalnych Charakterystyk Produktów Leczniczych. ChPL to podstawowy dokument opisujący dany lek, zawierający m.in. wskazania do stosowania, dla lekarza zatem jest to niezbędne źródło wiedzy.

Polecanym przez nas serwisem jest także forum Lekarze.Lekarzom.pl, którego celem jest integracja środowiska medycznego. Forum stanowi również element łączący wszystkie portale LekSeek. Rejestracja na forum i utworzenie tzw. wspólnego konta ułatwiają lekarzowi dostęp do pozostałych serwisów.

W ofercie LekSeek znajdują się również aplikacje mobilne. W postaci aplikacji dostępne są między innymi Baza Leków Apptekarz, Apptekarz Interakcje oraz Apptekarz Receptury. Mogą one stanowić doskonały nośnik reklamy. Reklama w aplikacjach jest przydatnym narzędziem pracy lekarzy, a dodatkowo skutecznym kanałem dotarcia do nich.

Ogromny potencjał reklamowy ma Gabinet drWidget - jeden z wiodących produktów LekSeek Polska. Gabinet drWidget to nowoczesny program do kompleksowego zarządzania placówką medyczną. Zaufaniem obdarzyło go już 13 tys. lekarzy. Warto zaznaczyć, że reklamy leków OTC mogą być umieszczane w Gabinecie nie tylko na ekranie widocznym dla lekarza po zalogowaniu się do systemu, ale również przy pasku logowania (będą więc widoczne przed zalogowaniem). Tego rodzaju reklama jest zgodna z przepisami polskiego prawa oraz zgodna z wytycznymi GIODO.

Przekaz do pacjentów


Podobnie jak w przypadku reklamy do lekarzy, również i tu naszym atutem jest obszerna i stale aktualizowana baza: liczy ona 76 tys. pacjentów.

Jednym z najważniejszych serwisów LekSeek Polska, kierowanych do pacjentów, jest Zdrowastrona.pl, stworzona z myślą o edukacji prozdrowotnej. Serwis generuje 200 tys. odsłon miesięcznie, ma 65 tys. zarejestrowanych użytkowników. Od niedawna dostępna jest jego odmieniona, bardziej atrakcyjna wersja, która przyciąga nowych odbiorców. Tym bardziej więc rekomendujemy Zdrową stronę jako nośnik reklamowy.

Do pacjentów adresowana jest także spora grupa naszych aplikacji mobilnych. Ceny Leków czy Weź dawkę to przykłady najchętniej pobieranych przez pacjentów aplikacji. Ich zaletą - obok wysokiej przydatności - jest także intuicyjność obsługi, stąd bierze się ich rosnąca popularność.

Przedstawione produkty to tylko część naszych propozycji. Dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną ofertę - dobieramy i zestawiamy narzędzia pod kątem jego oczekiwań, aby wzajemnie uzupełniały się i tworzyły efektywny przekaz marketingowy. Zapraszamy do kontaktu - wyjaśnimy także, jakie formy reklamowe możemy zaproponować w przypadku poszczególnych kanałów.

Warto podkreślić, że na zamówienie klienta możemy zaprojektować również dedykowaną aplikację i serwis contentowy z treściami ściśle powiązanymi tematycznie z jednostką chorobową (lekiem, obszarem terapeutycznym, dawkowaniem leku, wskazaniami i zaleceniami dla pacjentów z danym schorzeniem).W następnym numerze: Jak prowadzić edukację prozdrowotną w social media?

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży multichannel w swojej firmie? Z LekSeek nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.

  • Projektowanie
  • Programowanie
  • Wdrażanie
  • Utrzymanie
SPRAWDŹ OFERTĘ
Komunikacja zintegrowana - różne kanały, spójny przekaz

Komunikacja zintegrowana - różne kanały, spójny przekaz

To nie sztuka, by reklama była wszędzie. Wyzwaniem jest umieścić ją tam, gdzie dostrzeże ją konsument.

CZYTAJ
Diagnoza o każdej porze? Lekarza do tego nie trzeba

Diagnoza o każdej porze? Lekarza do tego nie trzeba

Zmierzy puls, ciśnienie krwi, uwzględni dietę, wysiłek fizyczny. Potem to wszystko przeanalizuje, postawi diagnozę i wskaże odpowiednie zalecenia. I nie zrobi tego lekarz, tylko aplikacja.

CZYTAJ
Sztuczna inteligencja pilnie wyszukiwana

Sztuczna inteligencja pilnie wyszukiwana

Popularność hasła „sztuczna inteligencja” w internetowych wyszukiwarkach dynamicznie rośnie. Rozwiązań wykorzystujących tę technologię w praktyce też przybywa.

CZYTAJ