Newsletter od ekspertów
dla profesjonalistów

E-zdrowie jest trendy!

E-zdrowie jest trendy!

Nowe technologie zmieniają oblicze rynku opieki zdrowotnej w Polsce. Co w tej dziedzinie przyniósł mijający rok?


Liczba użytkowników aplikacji medycznych w 2017 roku wzrosła średnio o ponad połowę w stosunku do roku ubiegłego - tak wynika z danych, opracowanych przez firmę LeekSeek Polska. Aplikacje doceniają lekarze i pacjenci, bo są nie tylko pomocne, ale też łatwo dostępne. Wystarczy smartfon, aby pobrać praktycznie każdą mobilną aplikację, w dodatku - tak jak w przypadku zaprojektowanych przez LekSeek Polska - bez żadnych opłat. Odtąd można korzystać z niej w dowolnym momencie - kiedy tylko zachodzi potrzeba.

Przydatność aplikacji jest bezdyskusyjna. Pacjentom pomagają w kuracji, lekarzom i farmaceutom - w pracy. I to w wielu obszarach, aplikacji pojawia się bowiem nie tylko coraz więcej, ale też coraz bardziej wyspecjalizowanych. Pozwalają monitorować stan zdrowia, przypominają o zażyciu leku, umożliwiają zapisanie się na wizytę, a nawet jej przeprowadzenie - to zaledwie kilka z wielu przykładów ich zastosowania.

W mijającym roku na rynku pojawiło się kilkadziesiąt nowych medycznych aplikacji mobilnych. Firma LekSeek Polska przygotowała m.in. takie, jak: PES, OneTouch Gabinet, Ulotki Leków, MyDr Diabetologia, Dr100, Gabinet drWidget, Riboo. Z danych LekSeek wynika, że najpopularniejszymi aplikacjami mobilnymi w wersji na Android’a były: DrWidget Baza Leków, DrWidget ICD10 oraz DrWidget Interakcje, natomiast na system iOS: DrWidget ICD9, DrWidget ICD10, DrWidget ChPL.
Rekordowy wzrost pobrań odnotowała aplikacja LekSeek „Szczepienia” - ich liczba wyniosła 1640 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

„Oprogramowania mobilne, wspierające działanie służby zdrowia, w zasadzie zrewolucjonizowały podejście pacjentów do leczenia. Jak wskazują wyniki przygotowanego przez LekSeek raportu „E-zdrowie oczami Polaków“, około 75 proc. ankietowanych preferuje otrzymanie elektronicznej recepty. Zaskakujące jest to, że nawet najstarsze grupy wiekowe są przychylne takim rozwiązaniom” - podkreśla Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający LekSeek Polska.

Coraz chętniej z nowoczesnych rozwiązań korzystają również lekarze. Przykładem jest program do zarządzania placówką medyczną Gabinet drWidget LekSeek Polska - w tym roku zyskał 56 proc. więcej użytkowników w porównaniu z rokiem ubiegłym. Gabinet drWidget to oprogramowanie dla lekarzy, które pomaga im w codziennej pracy. Za jego pomocą mogą oni przechowywać wyniki i dane pacjentów w jednym miejscu. Platforma daje im również dostęp do bazy jednostek chorobowych, leków i procedur oraz możliwość wystawiania recept, skierowań czy też zwolnień.

LekSeek Polska jest również twórcą stron internetowych o tematyce medycznej, dla lekarzy, farmaceutów i pacjentów. W mijającym roku one także cieszyły się dużym zainteresowaniem odbiorców. Adresowany do lekarzy leksykon.com.pl zanotował o 123 proc. więcej odsłon niż w 2016 roku, a medkiosk.pl - portal dla pasjonatów nowych technologii w medycynie - aż o 196 proc.

Według prognoz, e-medycyna będzie nadal znacząco rozwijać się za sprawą nowych technologii. W ciągu najbliższych dwóch lat największe zmiany zajdą zwłaszcza na rynku telemedycyny, co wiąże się z zapowiadaną i już trwającą cyfryzacją.

„Jak wynika z raportu „E-zdrowie oczami Polaków”, ponad 65 proc. ankietowanych uważa, że cyfryzacja służby zdrowia jest w Polsce słabo lub bardzo słabo rozwinięta. Polacy, zapytani o rozwiązania, które usprawniłyby pracę lekarzy i placówek medycznych, najczęściej wskazywali wprowadzenie możliwości rejestracji online oraz wdrożenie zintegrowanego systemu do przechowywania danych, wyników i historii chorób pacjentów. Uważam, że stwarza to ogromne możliwości dalszej ekspansji na tym polu. W tym roku firma LekSeek zwiększyła zatrudnienie o 25 proc. w stosunku do ubiegłego roku, a rekrutację pracowników mamy również w planach na nowy rok” - dodaje Łukasz Kamiński.

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży multichannel w swojej firmie? Z LekSeek nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.

  • Projektowanie
  • Programowanie
  • Wdrażanie
  • Utrzymanie
SPRAWDŹ OFERTĘ
Nie więcej niż kwadrans

Nie więcej niż kwadrans

Lekarze są dostępni 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, a czas oczekiwania na konsultację to najwyżej kwadrans. Wystarczy pobrać aplikację, aby zapewnić sobie opiekę medyczną na odległość.

CZYTAJ
Lekarz od papierkowej roboty

Lekarz od papierkowej roboty

Na wizytę umawiamy się on-line, przypomina o niej sms, a lekarz wystawia nam elektroniczną receptę. To marzenie każdego pacjenta. Spełni się - być może - za 10 lat.

CZYTAJ
Diagnoza z kieszonkowego laboratorium

Diagnoza z kieszonkowego laboratorium

Wynik badania od ręki, w gabinecie lekarskim i podczas domowej wizyty. Nad mobilnymi analizatorami pracują także polscy badacze.

CZYTAJ