Newsletter od ekspertów
dla profesjonalistów

Dokąd zmierzają nowe technologie?

Dokąd zmierzają nowe technologie?

Znasz te trendy? W najbliższych miesiącach to one będą hot!


Nawet jeśli nie wdrażać, to znać trzeba obowiązkowo! Czas pokaże, jaka część marketingowych prognoz faktycznie się sprawdziła.

Tylko tu i teraz

Mowa o koncepcji mikromomentów, której autorem jest Google. To coś znacznie więcej niż personalizacja oferty pod kątem użytkownika - jego stylu życia, upodobań i potrzeb. Chodzi o zaspokojenie konkretnego pragnienia, w momencie, gdy użytkownik „przeleje” je na klawiaturę smartfona. Dobra pizzeria w okolicy, a może przepis na szybki obiad? Wygra ten (marka, firma), kto pierwszy dostarczy użytkownikowi żądaną informację.

Prywatność bez ceny

Firmy wiedzą o nas wszystko. Prawie. Nowoczesne technologie dają niespotykane dotąd możliwości zbierania informacji o konsumentach. Zbieranie to jednak tylko jedna strona medalu. Znacznie ważniejsze jest to, co potem dzieje się z danymi, czyli ich ochrona. Nie wszyscy klienci przymykają oczy na naruszanie prywatności. Igranie z nią to jak igranie z ogniem, zwłaszcza w obliczu nowych przepisów o ochronie danych, które lada dzień zaczną obowiązywać.

Idź za głosem użytkownika

Raczej trudno sobie wyobrazić, że w najbliższym czasie interfejs graficzny odejdzie do lamusa, a komendy głosowe staną się powszechnym sposobem wyszukiwania informacji. Niemniej jednak rozwiązania od Amazona czy Google pozwalają zarówno użytkownikom, jak i marketerom snuć coraz bardziej realne plany związane z wprowadzeniem asystentów głosowych. Mówisz i masz - po prostu.

Era influencera

Influencer marketing ma się dobrze, zmienia się jednak jego koncepcja. Firmy stawiały dotąd na promocję marek i produktów dzięki angażowaniu autorytetów. Teraz przyszedł czas, by docenić realnych klientów, zwłaszcza tych, którzy skupieni są wokół firmowych blogów czy fanpage’y. Rzeczywisty użytkownik konkretnego produktu, a jeszcze lepiej - jego fan: to chyba jedna z najbardziej wiarygodnych form reklamy.

Aplikacje nie tylko mobilne

Rosną wydatki na reklamę w aplikacjach mobilnych i przybywa też samych aplikacji. To ostatnie oznacza jednak, że zaprojektowanie aplikacji, która odniesie sukces, jest coraz większym wyzwaniem. Trzeba z zegarmistrzowską wręcz precyzją wstrzelić się w rynkową niszę. Na popularności zyskują ostatnio aplikacje webowe, działające na serwerze lub w chmurze.

Czas na LinkedIn!

Zdaniem ekspertów, nadszedł moment, kiedy potencjał tej platformy wreszcie zostanie w pełni wykorzystany. LinkedIn znakomicie spełnił swoją rolę jako przestrzeń nawiązywania kontaktów zawodowych oraz rekrutacji pracowników. Był jednak zazwyczaj pomijany przez firmy w działaniach promocyjnych. W najbliższym czasie przekonamy się, czy będzie uwzględniany w kampaniach wielokanałowych.

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży multichannel w swojej firmie? Z LekSeek nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.

  • Projektowanie
  • Programowanie
  • Wdrażanie
  • Utrzymanie
SPRAWDŹ OFERTĘ
Przenieśmy się do chmury

Przenieśmy się do chmury

Według prognoz, w najbliższych latach w chmurze będzie działać większość aplikacji. Zdecydują o tym dwa jej główne atuty - łatwość dostępu do danych oraz ich bezpieczeństwo.

CZYTAJ
Zaufaj nam, konsumencie!

Zaufaj nam, konsumencie!

Zdobycie zaufania klientów być może nigdy wcześniej nie było tak ważne. Jak firmy i marki mogą na nie zapracować?

CZYTAJ
Szybkość ma znaczenie

Szybkość ma znaczenie

Trzy sekundy na załadowanie strony - dla użytkowników to wciąż za długo. Czy da się to przyspieszyć, a jeśli nie - czym zrekompensować to tym, którzy żyją „mobile”?

CZYTAJ