Newsletter od ekspertów
dla profesjonalistów

 

Jak oni to widzą? Oddajemy głos ekspertom

Co przyniesie dla branży bieżący rok, o roli analizy w planowaniu strategii i o tym, jak w gąszczu marketingowych komunikatów odnajduje się konsument. Multichannel i nie tylko w wypowiedziach specjalistów. Zapraszamy do lektury.Marketing przejdzie na dietę?

Jeszcze większa personalizacja, coraz wyższa jakość przekazu, a poza tym? Branża okiem ekspertów - o trendach w marketingu na bieżący rok mówią przedstawiciele 23 agencji.

„Język komunikatów marketingowych będzie coraz bardziej się upraszczał i upodabniał do stylu mediów społecznościowych, zamiast „mówienia do klienta” - rozmowa z klientem, zamiast zasypywania informacjami - rozbudzanie pozytywnych emocji” - przewiduje Monika Górska, reżyser & biznes storytelling ekspert. Wygląda na to, że wyświechtany slogan „Klient nasz pan” nabiera realnego znaczenia.

Poznaj wszystkie opinie >>


Analiza czy doświadczenie?

Strategia jest kluczowa dla marki. Na czym ją opierać? Co bardziej się liczy - rzetelna analiza rynku czy wieloletnie doświadczenie w konkretnej branży?

W budowaniu strategii nie może to być jednak kwestia wyboru między jednym a drugim. Tylko ich połączenie gwarantuje sukces.
„By powstała unikalna i rozpoznawalna oferta, wyróżniająca daną markę na tle konkurencji, nie wystarczy satysfakcja z wypełnienia kilku stron tabelek, by sprostać np. prośbie zarządu” - pisze autorka. (…) „Wybór autora strategii spoza firmy według kryterium najniższej ceny też jest dość kuriozalny, bo rzetelność, doświadczenie, znajomość branży oraz źródeł najnowszej wiedzy o rynku znacznie obniża prawdopodobieństwo porażki.”

Przeczytaj cały artykuł >>

Czy rozwój technologiczny jest - paradoksalnie - największą barierą dla odbiorcy? O tym między innymi mówi interesujący raport na temat marketingu wielokanałowego, przygotowany przez brytyjską firmę Econsultancy we współpracy z Adobe.

Sprawdź wyniki badań >>


Umysł w erze multichannel

Nasz umysł nie jest stworzony do wielozadaniowości - tak przynajmniej twierdzą naukowcy. Im więcej na nas spada, tym gorszy efekt naszych działań - niższa wydajność i jakość pracy.

Jak w takim razie radzimy sobie z selekcją napływających zewsząd informacji? I czy w ogóle sobie z nią radzimy? Zrozumiały wobec tego wydaje się najnowszy marketingowy trend - aby personalizować przekaz, zamiast zasypywać klienta zmasowanymi uniwersalnymi komunikatami.

Dowiedz się więcej >>

 

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży multichannel w swojej firmie? Z LekSeek nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.

  • Projektowanie
  • Programowanie
  • Wdrażanie
  • Utrzymanie
SPRAWDŹ OFERTĘ